Vivasan

Vivasan

2013 saabuvad aroomiõlid

Nelgi (Nelgipuu) eeterlik õli (Nelgipuu) - Eugenia cаryophyllata

1 liitri eeterliku õli saamiseks vajatakse 50 kg lehepungi(!)
Juba iidsetest aegadest kirjeldatud India ja Hiina annaalides ning kulla vääriliselt hinnatud. Nelk oli ka mõnede nn. „vürtsisõdade“ põhjustajaks. Nelgipuud loeti ravimtaimede hulka, hinnati kõrgelt selle bakteritsiidse, valuvaigistava ja seedimist soodustava toime tõttu. Lisaks on nelk võimsaks energeetiliseks toonikuks. Nelgiõlil on tugevdav toime nõrgenenud organismile, aitab energia languse korral. Eemaldab pinged ja spasmid, korrastab seedimist, vähendab kõhugaaside teket. Laia toimespektriga viiruste ja bakterite suhtes. On olnud paljude stomatoloogide põlvkondade poolt kasutusel desinfitseeriva ja tuimestava vahendina.
Toime:
Kehale: laia toimespektriga, tugevalt antibakteriaalne, viiruse-, seente-, põletikuvastane, soojendav. Soodustab vereringlust, tugevalt spasmidevastane ja valuvaigistav, tuimestav, immuunsust stimuleeriv, üldtoniseeriv, seedimist normaliseeriv.
Psüühikale: stimuleeriv, erutav, tuju tõstev.
Näidustused kasutamiseks: külmetus, bronhiit, angiin, stomatiit, hambavalu, probleemid seedimisega (spasmid ja kõhugaasid), tihendid lihastes (müogeloos e. hüpertoonus), krambid, artriit, liiges-, reumavalud, menstruaalspasmid, ettevalmistus sünnituseks.

Valge nulu eeterlik õli Abies alba Mill

1 liitri eeterliku õli saamiseks vajatakse 500 kg okkaid(!)
Valge nulg on männiliste sugukonnast, kasvab viljakatel pinnastel, soojas, niiskes kliimas. Kuivõrd taoline kliima on soodne ka viiruste ja mikroobide paljunemiseks, siis toodab taim ka tugevalt viirusevastaseid ning antibakteriaalseid aineid.
Nuluõli on üks efektiivsematest õlidest ruumide desinfitseerimiseks, koos sidruni- ja apelsiniõliga aga veelgi efektiivsem. Eriti oluline on, et nuluõlil on tugevalt soodne mõju psüühikale, selle aroom aga on tunduvalt peenem ja värskem teiste männiliste seas.
Toime:
Kehale: tugevalt viirusevastane, antibakteriaalne, immuunsust stimuleeriv, valuvaigistav, põletikuvastane, vereringlust parandav, soojendav.
Psüühikale: tuju parandav, tugevdav ja julgustav, teadvust selgitav.
Näidustused kasutamiseks: külmetushaigused, õhu desinfitseerimine ruumides, lihaspinged, artriit, artroos, nõrkusseisund, tervenemisperiood, halb kontsentratsioonivõime, närvinõrkus.

Köömne eeterlik õli - Carum carvi

1 liitri eeterliku õli saamiseks vajatakse 40 kg seemneid
Tänu oma trankviliseerivatele omadustele annab köömneõli ohutuse-
ja kaitstuse tunde. Aitab närvide ülepingete, väsimuse ja stressi
korral, samuti üldise alanenud toonuse ja
depressiooni puhul. Köömneõli on näidustatud närvidest
tingitud südamepekslemise, pearingluse ning neuralgiliste valude
puhul. Vähendab kõhugaaside teket, tugevdab magu. Kasutata
meteorismi, menstruaalspasmide, koolikute, maksa- ja sapipõie
haiguste, sooleparasiitide korral. Edukaks abiks võitluses
tselluliidiga, on linnugripivastase ravimpreparaadi Tamiflu
peamiseks aktiivseks ingrediendiks.
Toime:
Kehale: seente-, põletikuvastane, immuunsust stimuleeriv, ainevahetust ja seedimist parandav, kõhugaaside eritust vähendav, krampe eemaldav, valuvaigistav ja rahustav.
Psüühikale: tuju parandav, elavdav, tasakaalutav, afrodisiaak.
Näidustused kasutamiseks: seedehäired, spasmid kõhus, meteorism, mükoosid, lihaspinged, menstruatsioonijärgne, klimakteeriline sündroom, frigiidsus.

India viiruki eeterlik õli – Boswellia serrata

1 liitri eeterliku õli saamiseks vajatakse 15-20 kg puukoore vaiku.
Saksamaal, Indias ja Šveitsis läbiviidud uuringud näitasid, et viirukiõlil on kordi suurem põletiku- ja valuvastane toime kui aspiriinil, Celebrexil jms. Selmoel on see õli tõeline alternatiiv sünteetilistele analgeetikumidele ja põletikuvastastele preparaatidele. Kuivõrd viiruk ei ole toksiline, on see efektiivseks alternatiivseks, tõeliselt toimivaks ravimeetodiks kroonilise polüartriidi jt. autoimmuunsete haiguste korral. Dr. Winking kinnitas, et viirukis sisalduv bosvellia hape läbib hematoentsefaalbarjääri, vähendab põletikku ja ajuturset. Professor Zimmet teatab samuti vähirakkude kasvu tunduvast alanemisest, efektiivsest sekkumisest vähirakkude ainevahetusse ja isegi nende hävitamisse. Seejuures kaovad peavalud ja paralüüsid (halvatused). Baseli Ülikooli kliinik soovitab teha viirukiõliga inhalatsioone, mis on kõrvalefektideta, nii raviks kui profülaktilisel eesmärgil.
Toime:
Kehale: viirusevastane, antibakteriaalne, antiseptiline, põletikuvastane, lima vedeldav, rögalahtistav, krampidevastane, valuvaigistav, vereringet ja immuunsüsteemi stimuleeriv, neerupealiste koorollust reguleeriv, soodustab armistumist, nahakatte taastumist.
Psüühikale: innustav, trankviliseeriv, tugevdav, tasakaalustav, lõdvestav.
Näidustused kasutamiseks: sooltehaigused, Crohni tõbi, spasmid kõhus, diarröa, nõgestõbi, psoriaas, kasvajad, peaaju turse, bronhiaalastma, hepatiit, reuma, peavalud, halvatus, artriit, krooniline polüartriit, kriimustuste, haavade töötlemine, üldise enesetunde parandamiseks.

Roosipuu eeterlik õli - Aniba rosaeaodora (alpiroos)

1 liitri eeterliku õli saamiseks vajatakse 100 kg puitu
Roosipuuõli nimetatakse hinge toiduks, on üks imelisematest aroomidest. Roosipuuõli katkestab stressihormooni liigse tootmise, mõjub rahustavalt nii nahale kui närvisüsteemile. Õli ei ärrita nahka ega limaskesta, vaid vastupidi, soodustab naharakkude taastumist. Toniseerib ja silub nahka, takistab kortsude ning venitusarmide teket raseduse ajal. Prantsusmaal kasutatakse roosipuuõli ravivahendina, eriti pediaatrias respiratoorsete, palaviku tõusuga seotud nakkuste korral, günekoloogias.
Toime:
Kehale: viirusevastane, antibakteriaalne, seente-, põletikuvastane, palavikku alandav, südant tugevdav, tagab naha hoolduse.
Psüühikale: lõõgastav, tasakaalustav, kergelt julgustav.
Näidustused kasutamiseks: külmetushaigused (ka lastel), otsmiku- ja ninaurgete põletikud, keskkõrvapõletik, angiin, närvidest tingitud südamepekslemine, hõõrdumine, lamatised, seennakkused (Candida Albicans Mycosen), haudumused, menstruatsioonieelne, klimakteeriline sündroom.

Neroli eeterlik õli - Citrus aurantium L. (7% neroliõli 93% jojobaõlis)

1 liitri eeterliku õli saamiseks vajatakse 1000-1500 kg õielehti
Nerolit loetakse juba 12. sajandist üheks suurepärasematest aroomidest, alates 16. sajandist kasutatakse seda parfümeeriatööstuses. On aluseks segus „Eau de Cologne“ (odekolonn e. kölni vesi 4711), mis on olnud tootmises muutmata kujul al. 1763. a. Antud segu on algselt munkade poolt valmistatud kui seente- ja parasiitidevastane vahend. Kuna mungad ei soovinud segu retsepti salastada, siis Napoleoni reformide järgselt saadi Kölni vett 4711 parfümeerse vahendina kasutada. Hea kvaliteediga neroliõli saamiseks kasutatakse vähemalt 20 a. vana roosipuu õisi. Neroli eeterlik õli on liitkompleks, sisaldades üle 400 erineva ingrediendi, ning on ainulaadsete omadustega. Neroliõli on oma imelisel moel sama tugevate antibakteriaalsete omadustega kui nt. Tüümianiõli, ent kordi pehmem. Seetõttu sobib eriti hästi lastele. Tänu ebatavalisele tujutõstvale mõjule on õli suureks abiks hirmude ja šokijärgsete seisundite ületamiseks. Aitab samuti väikelaste spastiliste koolikute, emotsionaalse šoki, mure, hüsteeria korral, häireolukorras, unetuse ja närvidepressiooni puhul.
Toime:
Kehale: tugevalt antibakteriaalne, viiruse-, põletiku-, krampide-, sügelusevastane, energiat tasakaalustav.
Psüühikale: rahustav, lõõgastav, tuju tõstev, kompenseeriv.
Näidustused kasutamiseks: külmetushaigused, palavik, kõhuvalud (lastel), migreen, naha- ja armide hooldus, naha sügelemine, venitusarmid sünnituse järgselt, rasedustoksikoos, ettevalmistus sünnituseks, stress, depressioon, hirmud, hingetraumad, sõltuvus, haigushood, šokk.

Maroko roosi e. kibuvitsa eeterlik õli - Rosa centifolia (5% roosiõli 95% jojobaõlis)

1 liitri eeterliku õli saamiseks vajatakse 5000 kg õielehti.
Roosiõli on ilu, harmoonia ja täiuslikkuse kehastus, lillede kuninganna. Roosiõli on üheks kõige keerulisematest taimsete õlide kombinatsioonidest, sisaldades üle 400 keemilise ühendi, mida uuritakse jätkuvalt veel tänapäevalgi.
See armastuse sümboliks arvatud aroom puudutab nii tugevalt meie südameid kui mitte ükski teine.
Õlil on tugevalt tasakaalustav ja kompenseeriv mõju, kuna reguleerib endokriinsüsteemi tööd ning
on üheks „erootilistest“ õlidest (afrodisiaak). Roosiõli „Armastuse aroom“ on võimeline emotsionaalset blokki eemaldama, nii iseendal kui teistel.
Roosiõli mõjub soodsalt nahale, sobides igale nahatüübile ja igas vanuses. Roosiõli on kasulikuks saatjaks igal eluetapil, aitab raseduse ajal ja sünnituseks ettevalmistamisel, imikute ja laste hoolduseks, suhetes partneriga, toeks elu viimastel päevadel.
Efektiivne haavade parandaja, roosiõli epiteelkudet taastavat mõju tuntakse ammustest aegadest. Õli tugev mõju maksa- ja sapipõie haiguste puhul ei ole samuti uudis, kuigi spetsialistidel on seda raske tunnistada.
Toime:
Kehale: tugevalt antibakteriaalne, viiruse-, seentevastane, antiseptiline, immuunsust stimuleeriv, põletikuvastane, lümfivoogu stimuleeriv, haavasid parandav, nahka taastav, krambivastane, sedatiivne (uinutav), südant ja närve tugevdav, hormoonidele toimiv.
Psüühikale: tugevdav, tasakaalustav, harmoniseeriv, stressi kõrvaldav, afrodisiaak.
Näidustused kasutamiseks: probleemid verevarustusega, südamega, närvipeavalud, närvipõletik, lümfide töö seiskumine, suuõõne, naha hooldus, nahalööbed, herpes, tuulerõuged, vöötohatis, seennakkused (mükoosid Candida Albicans), menstruatsioonijärgne, klimakteeriline sündroom, maksa ja sapipõie haigused, vaginaalse piirkonna haigused, rasedusjärgsed venitusarmid, sünnitus ja ettevalmistus selleks, mastiit, imikute masseerimiseks, stress, unehäired (ka lastel), depressioon, hirmud, kahjulikud harjumused, surija seisundi kergendamine.
Märkus: Roosiõli küpseb nagu hea vein ning moodustab magusa puuvilja kompositsioone. Mõne aja pärast saavutab aroom vajaliku sügavuse ja buketi.
© 2009 Maahaldjas OÜ | info@maahaldjas.ee | +372 52 33 884

Developed by Privaat Disain